Webdisk Cloud je aplikační platforma pro ukládání dat, jejich sdílení a práci s nimi. Také pro e-maily, kalendář a podobně. Data uložená v cloudu jsou přístupná odkudkoliv, kde je k dispozici internetové připojení – nejsou vázána na konkrétní zařízení (počítač, telefon…), kde s nimi pracujete. Lze s nimi pracovat prostřednictvím naší webové aplikace.

V základní instalaci platformy je obsaženo několik základních aplikací. Především je to práce se soubory. Soubory se do Webdisku nejen ukládají, ale vytvářejí se i jejich verze (takže se lze vrátit ke starším verzím).

Se soubory lze samozřejmě pracovat i ve webovém rozhraní, kde je standardně nainstalována i galerie na prohlížení obrázků. Soubory lze snadno sdílet, a to s uživateli stejného serveru, jiného serveru (tzv. federace) nebo s každým, komu poskytnete sdílecí odkaz (ten lze ještě chránit heslem a časově omezit).

Webdisk nabízí poměrně široké možnosti v cloudové práci s daty, ať už soubory, kontakty, kalendářem a mnoha dalšími. Můžete ho využívat všude, kde je webový prohlížeč, včetně mobilních zařízení. Ověřování uživatelů lze provádět místně i z jiných zdrojů.